Duben 2010Cesta ven, online přednáška -Cesty k sobě

30. dubna 2010 v 12:59 | Zu |  Zajímavé tipy
Každý hledáme cestu, každý skrze jiná poznání, jiné knihy, učitele, zkušenosti,
snažíme se zjistit co nejvíce, chceme se probudit a nevíme jak to udělat...

tato přednáška mluví za spoustu věcí

1.díl Alžběta Šorfová, Cesta ven


Výcvik energetického poradenství podle Osha

28. dubna 2010 v 19:33 | Zu |  Zajímavé tipy
Výcvik energetického poradenství podle Osha
Modul III: Poradenské dovednosti

Lektorka: Ma Prem Sugandho

Třetí modul Výcviku energetického poradenství podle Osha není otevřený pouze pro absolventy prvních dvou modulů, ale také pro všchny lidi, kteří pracují s druhými na energetické úrovni, např. lidé pracující s tělem nebo dechem, lidé používající channeling, astrologii, reiki apod.
Použijeme rámec, se kterým již běžně pracujete, a přidáme k němu:
  • poradenské dovednosti
  • základní techniky využití dechu
  • poradenství podle barev, založené na systému Aura Soma
  • techniky NLP a hypnózy
Výcvik vám dodá schopnost poradit lidem, jakým směrem se mají ubírat a jaké zdroje se uvnitř nich již nacházejí. Pomůžete jim také tyto zdroje využít na jejich cestě sebeobjevování a osobního rozvoje.

Výcvik energetického poradenství podle Osha staví na Oshově vhledech a pochopení meditace a terapie. Terapie vytváří základ pro meditaci. Na rozdíl od klasické freudovské psychologie by měl terapeut řídící se Oshovými principy přistupovat ke klientovi z prostoru přítomné lásky a přátelského respektu.

"Terapeut musí být skutečný přítel. Musí projevovat soucit, lásku a pochopení. Musí klientovi umožnit pocítit, že je poprvé respektován jako jednotlivec, jako lidská bytost. Pokud si začnete hrát na Boha, bude klient opět ponížen. To je přesně to, čím celý život trpěl... Terapeut musí být pokorný, musí to být přítel. Není to kněz a není tu od toho, aby někomu diktoval, jak má žít. Je tu pouze od toho, aby stál po vašem boku. Nebude za vás chodit. Pokud upadnete, pomůže vám zase vstát, ale chodit budete muset sami. Každý musí jít sám."

OSHO: Poslední vůle, 2. díl, 16. kapitola


Pokud si nejste jisti, jestli pro vás může být tento výcvik užitečný, kontaktuje prosím přímo mne a situaci objasníme ( inner-alchemy@sugandho.com).
Cena:
8900Kč (vč. ubytování v hale a kompletní veg. stravy) / 6900Kč (od pondělního rána pro ty, kteří se neúčastnili prvních dvou modulů tohoto výcviku)
Pro rezervaci místa posílejte do 10.5. zálohu 2000,- na účet 1936066036/5500. Do zprávy pro příjemce zadejte "OEC3" a "Vaše jméno".
Kontakt, přihlášky a informace:
centrum@skalka22.cz / 777046593 (Tomáš)


Akreditovaný kurz MŠMT pro DVPP "Návrat Koncovky aneb Zdravé muzicírování"

20. dubna 2010 v 18:54 | Zu
Vážení přátelé a příznivci projektu Návrat Koncovky,

rádi bychom Vás upozornili na nadcházející
akreditovaný kurz MŠMT pro DVPP "Návrat Koncovky aneb Zdravé muzicírování".

Více informací a přihlášku nejdete na
našich webových stránkách:
http://www.navratkoncovky.cz/html/podrobnosti/2010_5_7-9.html

Za občanské sdružení zdravím
Jan Heyrovský*

--
Jan Heyrovský
předseda a manažer Návrat Koncovky o. s.
m:               777-333-594       
777-333-594
e: jan.heyrovsky@navratkoncovky.cz
w: www.navratkoncovky.cz
adresa: Hlubočepská 85/64, 152 00 Praha 5
číslo účtu: 230819935/0300 - Poštovní spořitelna
IČ: 26562201
Registrace: 9. 4. 2009 pod č. j. VS/1-1/75234/09-R


smějte se - perličky z knih

20. dubna 2010 v 10:54 | Zu |  Zajímavé tipy
Ze všeho nejdříve je třeba se zasmát, protože tím se naladíte na celý den. Jestli se probudíte se smíchem, brzy pocítíte, jak absurdní je život.
Nic není vážné:
vaše zklamání je směšné, i vaše utrpení je směšné i vy jste směšní.

Osho,Oranžová kniha


... snaž se dát svému životu trochu fantazie ...
Nad sebou máme nebe, které lidstvo za tisíce let pozorování už tolikrát rozumně zdůvodnilo. Zapomeň, co ses naučil o hvězdách, a ony se znova promění v anděly nebo děti nebo cokoliv, co zrovna budeš chtít. Tím nezhloupneš: je to jenom hra, ale může ti obohatit život.

... a nikdy nevěř, že si vedeš špatně. Nech, aby inspirující proud opanoval tvoje tělo i duši, odevzdej se tancem nebo mlčením nebo běžnými záležitoistmi - jako třeba když odvedeš dítě do školy, uvaříš večeři, zjistíš, co se musí doma uklidit. Všechno je adorace - soustředíš-li se v mysli na přítomný okamžik.
Nesnaž se někoho o něčem přesvědčovat. Když něco nebudeš vědět, zeptej se nebo si to prostuduj. Ale vždcky když něco děláš, buď jako řeka, jež plyne, tichá, odevzdaná vyšší energii. Věř.
Věř, že jsi schopen.
V každé minutě si navozuj myšlenky, které ti umožní růst. Jakmile budeš podrážděný, zmatený, pokus se smát sám sobě. Směj se nahlas, směj se hodně sám sobě, sobě, jež se tak trápí, myslí si, že tyto problémy jsou nejdůležitější na světě.
A tak se směj téhle patetické situaci.. Dívej se s humorem na svoji úzkost. Ze začátku je to těžké, ale pak se bolest rozplyne ..

Paulo Coelho, Čarodějka z Portobella

Oslava Míru

19. dubna 2010 v 11:58 | Zu |  Zajímavé tipy
Meditujte o svetovém míru kdykoliv ...
Nestárnoucí moudrost ríká, že spolecné myšlenky a touhy lidstva po míru privolávají blíže k zemi velkolepou bytost, Ducha míru. Duch míru se zacal približovat v uplynulých 25 letech, privolán milióny lidí, kterí se modlili za svetový mír.


Meditace Oslavy Míru
Privolávání Ducha Míru

od Orina a DaBena
1. Asi pet minut pred pulnocí zacnete upravováním držení vašeho tela až se cítí pohodlne a je pripraveno setkat se se stavem míruplné meditace. Nadechujte se zatímco si predstavujete, jak si k sobe pritahujete svetlo. Naplnte se svetlem s každým nadechnutím. Pošlete svetlo do každé cásti vašeho tela.
2. Privolejte si k sobe svoji duši a predstavujte si, jak vás obklopuje svým svetlem. Vaše duše neustále odpovídá na vaše volání k ní. Zárící svetlo a milující prítomnost vaší duše spojuje její vedomí s vaším, at už si to uvedomujete nebo ne. Nechejte vaše srdecní centrum at se rozšírí láskou, vaše mysl at se zjasní a vaše emoce at se zklidní a naplní mírem.
3. Predstavte si svou duši jako zárivé slunce. Jste naplnení svetlem, stáváte se pruzracnou nádobou neohraniceného svetla.
4. Vnímejte milióny duší tech, kterí pracují se svetlem a kterí s vámi meditují. Prohlédnete si vaše spojení s temito lidmi a jejich dušemi. Všimnete si, že všichni tvoríte prekrásné svetlo, které obklopuje svet. Svet zacíná zárit svetlem vás všech, kterí spojujete své duše.
5. Všimnete si na druhé strane duší Osvícených, Mistru, Pruvodcu, Andelu a Ucitelu pripojujících se ted k vám, aby utvorili vzájemne propojený obrazec svetla, který obklopuje svet a všechny pracující se svetlem.
6. Venujte pozornost svetlu, které proudí od Osvícených ke všem pracujícím se svetlem, vcetne vás. Naplnte se svetlem, sílou, odvahou, soucitem a radostí, které jsou k vám vysílány.
7. Zde je bytost, jejíž prítomnost se po léta k zemi približuje, privolávaná dušemi hledajícími mír. Je to Duch míru, velice velkolepá bytost. V naší meditaci budeme spolecne volat k Duchu míru, Velkému Andelu míru, aby prišel a požehnal nás mírem.
8. O pulnoci nebo kdykoliv mužete, spojte se s každým v meditaci a privolávejte Ducha míru a proste Velkého Andela míru, aby se mírem dotknul srdcí celého lidstva. Tento Duch je velice skutecná prítomnost, jejíž dotyk muže vytvorit zmeny. Znete uvnitr nebo navenek "aum" (OM) s jistotou, že budete slyšeni a Duch míru vám odpoví.
9. Zažívejte Ducha míru, tohoto velkého andela, jak zameruje svoje vedomí na lidstvo, protože slyšel jeho volání. Pocitujte odezvu tohoto Andela ve chvíli, kdy se dotýká srdcí všech lidí. Otevrete se prijímání této energie do vašeho srdecního centra. Hluboce se nadechnete a nechejte vstoupit energii tohoto Andela do každé úrovne vaší bytosti.
10. Nechejte tohoto Andela míru, aby se dotknul vašeho života. Uvažujte o tom, jak mužete zažívat a tvorit více míru ve vašem vlastním živote, což prispívá k míru na svete.
11. Reknete si: "At se skrze me vyjadruje Duch míru. Vnáším ted mír a harmonii do svých vztahu. Rozširuji dobrou vuli a laskavost kamkoliv pricházím. Sleduji své myšlenky, opouštím odsouzení a kritiku. K druhým lidem mluvím milujícími slovy. Mluvím slovy, která rozširují lásku a svetlo. Vyzaruji mír."
12. Vyobrazte si svou duši jako zárící slunce. Nechejte svou touhu po míru ve vašem vlastním živote a po míru pro lidstvo, aby rídila zárící svetlo vaší duše vne vás. Predstavujte si jak se stáváte zárícím centrem míru a dobré vule pro ostatní.
Predstavujte si tisíce spojujících se lidí na svete, zatímco vyzarujete mír ke:
• Svým prátelum a rodine
• Všem tem, kterí jsou nejvíce vnímaví k vašemu vysílání
• Všem na planete pracujícím se svetlem
• Všem svetovým vudcum, aby mohli vést národy k míru
• Celému lidstvu
• Rostlinným, zvírecím a minerálním ríším

Nepripoutávejte se k jakýmkoliv výsledkum, protože nemusejí být meritelné. Práve jste hodnotne a duležite prispeli všemu životu.

Podepište naši knihu hostu (Guestbook: www.orindaben.com). Dejte nám vedet, jestliže se k nám pripojujete v meditaci a jestliže o nás chcete cokoliv vedet. Dejte nám vedet o vaší vizi svetového míru, chcete-li. Sanaya a Duane skutecne ctou vaše komentáre.

Orin & Daben, Sanaya a Duane

O přátelství - perličky z knih

19. dubna 2010 v 11:38 | Zu |  Zajímavé tipy
Váš přítel je uspokojením vašich potřeb.
Je polem, které s láskou osejete a s díkůvzdáním sklidíte.
Je vaší potravou a vaším krbem.
Přicházíte k němu se svým hladem a vyhledáváte ho, když toužíte po klidu.

Když vám přítel vyjeví, co si myslí, nebojíte se "ne" ve své mysli a nezadržujete žádné "ano".
Když mlčí, nepřestává vaše srdce naslouchat jeho srdci,
Neboť v přátelství se veškeré myšlenky, touhy, očekávání rodí a sdílejí beze slov,
s nevychvalovanou radostí.
Když se s přítelem loučíte, netruchlíte,
neboť co je vám na příteli nejmilejší, bývá často zřejmější v jeho nepřítomnosti, obdobně jako horolozec vidí horu jasněni z roviny.
Nechť nemá přátelství jiný účel než prohloubení ducha.
Neboť láska bažící byť jen po odhalení vlastnho tajemství není láska, pouze rozhozená síť: zachytí jen zbytečnosti.

Nechť to nejlepší ve vás je pro přítele.
Pokud musí poznat váš odliv, nechť rovněž pozná příliv.
Neboť co je to za přítele, jestliže ho vyhledáte, abyste zabili čas?
Vyhledejte ho v čase, který chcete prožít.
Neboť je na něm, aby uspokojil vaše potřeby, nikoliv aby zaplnil vaši prázdnotu.
Nechť je blažené přátelství plné smíchu a sdíleného potěšení.
Neboť srdce nachází své jitro v rose drobností, a to je osvěžuje.

Chalíl Džibrán, Prorok

O modlitbě - perličky z knih

19. dubna 2010 v 11:28 | Zu |  Zajímavé tipy
Modlíte se, když máte žal a nedostatek, kéž byste se rovněž modlili v naplněné radosti a ve dnech hojnosti.
Neboť co jiného je modlitba než rozvinutí sebe samého do živoucího éteru?
A jestliže vás upokojí, když chrlíte svou temnotu do prostoru, pak vás rovněž rozradostní, když vychrlíte rozbřesk svého srdce.
A pokud musíte plakat, když vás duše vyzve k modlitbě, měla by vás, byť v slzách, znovu a znovu podněcovat, dokud nepřijdete se smíchem.
Když se modlíte, stoupáte, abyste se ve vzduchu setkali s těmi, do v touž hodinu se rovněž modlí a snimiž byste se nebýt motlidby možná nikdy nesetkali.
Nechť tedy je návštěva chrámu neviditelná pro všechno mimo vytržení a slastné spojení.
Neboť kdybyste vstoupili do chrámu jedině proto, abystě něco požadovali, nic byste nedostali,
A pokud byste tam vstoupili, abyste se pokořili, nikdo vás nepozvedne:
Ba dokonce kdybyste vstoupili, abyste si vyprosili pro jiné, nebudete vyslyšeni.
Postačí, jestliže vstoupíte do chrámu neviditelně.

Nemohu vás naučit, jak se modlit.
Bůh naslouchá vašim slovům jedině tehdy, když je sám pronáší vašimi ústy.
Nemohu vás naučit motlidbě moře, modlitbě lesů a motlidbě hor:
Vy však, kdo jste se narodili v horách a v lesích a na moři, naleznete tyto motlitby ve svých srdcích.
A budete-li naslouchat v nočním klidu, zaslechnete, jak mlčky pronášejí:
Oh Bože, který jsi naším okřídleným Já, právě tvá vůle je vůlí naší,
To tvoje touhá v nás touží,
To tvoje naléhání proměňuje naše noci, které jsou nocemi tvými, ve dny, které jsou rovněž tvé.
Nemůžeme od tebe cokoliv požadovat, neboť ty znáš naše potřeby, ještě než v nás vzniknou:
Ty jsi naší potřebou, a když nám dáváš víc ze sebe, dáváš nám vše..

Chalíl Džibrán, Prorok

Dávaní & Přijímání - perličky z knih

19. dubna 2010 v 11:13 | Zu |  Zajímavé tipy
Je dobré dávat, je-li člověk o to požádán, ale lépe je dávat bez prošení.

... Je snad něco, co byste mohli odepřít? Vše, co máte, bude jednoho dne rozdáno. Ovocné stromy dávají, aby mohly žít, neboť nedat znamená zahynout...

... A vy, kteří přijímáte, neberte na sebe břemeno vděku, abyste nevložili jařmo na sebe i na toho, kdo dává. Dáváte málo, dáváte-li jen ze svého majetku. Teprve kyž rozdáváte sami sebe, dáváte opravdově ...

Chalíl Džibrán, Prorok

3x o Lásce - perličky z knih

19. dubna 2010 v 11:09 | Zu |  Zajímavé tipy
Láska naplňuje vše.
Nelze po ní toužit - protože je cílem sama v sobě.
Nemůže být nevěrná, poněvadž ji nelze vlastnit.
Nemůže být zajata, protože je jako řeka a přelije se přes hráze.
Kdo se pokusí lásku uvěznit, musí zastavit pramen, který ji živí, potom však voda, kterou nashormáždila, bude nakonec stojatá a zkažená..
Buď ji člověk cítí nebo ji žádná síla na světě nedokáže vyvolat.
Můžeme předstírat, že milujeme.
Můžeme si na druhého zvyknout.
Můžeme prožít celý život jako přátelé a spojenci, založit rodinu, každou noc se milovat, dosáhnout orgasmu, a přesto cítit, že je ve všem jakési patetické prázdno, že chybí cosi důležitého ...

Paulo Coelho, Čarodějka z Portobella


Láska je samým jádrem života. A jádrem lásky je volba, po níž následuje naprosté odevzdání. Aby mohl člověk nalézt naplnění, vyšší smysl života, cíl, osvícení a moudrost a objevit plnou hodnotu sebe sama jako lidské bytosti, musí překročit své vlastní hranice a odevzdat se něčemu vyššímu, co ho přesahuje. Když se miluje a když se pak s milovanou osobou fyzicky milujeme, pokud jde skutečně o "pravou lásku", otevíráme se přitom něčemu mnohem většímu, co nás přesahuje. Otevíráme se božskému světu, proto má pravá láska ve svém jádru tak obrovskou duchovní moc.

V každém okamžiku máš možnost volby.
Láska je samým jádrem života.
Veškeré Stvoření se zrodilo z lásky.

Karta VI Milenci, Tarot Magie Druidů a Wicca


Když na vás láska zavolá, jděte za ní, byť by její cesty byly neschůdné a strmé.
A když vás její křídla obejmou, oddejte se jí, byť by vás mohl zranit meč ukrytý v jejích perutích.
A když k vám praví, věřte jí, byť by její hlas rozmetal vaše sny jako severák, který pustoší zahradu.
Láska vás dokáže nejen korunovat, ale i ukřižovat. Napomáhá nejen vačemu růstu, ale i vašemu okleštění.
A stejně jako vstupuje do vašich výšek a laská nejkřehčí větévky chvějící se na slunci, tak sestoupí k vašim kořenům a zatřese jimi, když přilínají k hlíně.
Sklidí vás pro sebe jako snopy obilí.
Vymlátí vás do obnažení.
Bude vás hníst do poddajnosti, a pak vás předurčí svému posvátnému ohni, aby se z vás stal posvátný chléb pro posvátnou hostinu Boží.

To vše s vámi učiní láska, abyste poznali tajemství vlastního srdce a s tímto vědomím se stali úlomkem srdce života.

Kdybyste však ve své ustrašenosti usilovali pouze o klid lásky a potěšení lásky, pak byste raději měli zakrýt svou nahotu a odejít z mlatu lásky
do světa bez ročních období, kde se budete smát, leč nikoliv vyčerpávajícím smíchem, a lkát, leč nikoliv všemi svými slzami.
Láska nic neskýtá, jen sebe a bere jedině ze sebe samé. Láska ničeho nezmocňuje a nepřipustí, aby se jí někdo zmocnil, neboť láska vystačí lásce.

Když milujete, neměli byste říkat "Bůh je v mém srdci", leč spíše "Jsem v srdci Božím". Nemyslete si, že můžete řídit cesty lásky, neboť shledá-li vás láska hodným, bude sama řídit vaše cesty.

Láska touží po jediném, totiž po svém naplnění.
Jestliže však milujete a tudíž nezbytně toužíte, nechť jsou vaše tužby tyto:
rozplynout se a být jako tekoucí potůček, který zpívá svou píseň noci,
Poznat bolest přílišné něhy,
Být raněn vlastním chápáním lásky, a krvácet ochotně a radostně,
Probudit se za úsvitu s okřídleným srdcem a vzdát díky za další den lásky,
odpočívat v hodině polední a přemítat o milostném vytržení,
za soumraku se vděčně vrátit domů,
a poté usnout, v srdci modlitbu za milovanou a na rtech chvalozpěv.

Chalíl Džibrán, Prorok

Učitel a žák - perličky z knih

19. dubna 2010 v 11:02 | Zu |  Zajímavé tipy
Opravdová Tradice je tato:
učitel nikdy neříká žákovi, co má dělat. Oba jsou pouze společníky na cestě a dělují si týž obtížný pocit "podivení" tváří v tvář vjemům, jež se neustále mění, obrazům, jež se otevírají, dvěřím, které se zavírají, řekám, které někdy jakoby bránily v cestě - ale ve skutečnosti je nemáme překračovat, nýbrž proplouvat jimi.

Rozdíl mezi učitelem a žákem je jediný:
ten první má o něco menší strach než ten druhý. Když si tedy spolu sednou ke stole nebo k ohni, aby si pohovořili, zkušenější nadhodí: "Proč to neuděláš?" Nikdy neřekne: "Jdi tudy a dojdeš tam, kam jsem došel já", neboť každá cesta je jediná a kadý osud osobní.
Opravdový učitel vzbudí u žáka odvahu rozkolísat vlastní svět, protože i on se obává věci, s nimiž se setkává, a ještě víc toho, co na něj čeká za píští zatáčkou..

... Uč toho, kdo se učit chce. Na důvodu nezáleží ...


Paulo Coelho, Čarodějka z Portobella

O dietách - perličky z knih

19. dubna 2010 v 10:54 | Zu |  Zajímavé tipy
... zapomeňte řeči o hubnutí ...
Přežili jsme celá tisíciletí, protože jsem se uměli najíst. A dnes jako by to bylo nějaké prokletí. Proč? Co nás nutí, abychom ve čtyřiceti letech chětli mít tělo jako v mládí? Copak je možné zastavit tak dlouhý čas? Jistěže ne. A proč vlastně musíme být hubení?
Nemusíme.
Kupujeme si příručky, chodíme do fitcenter, zbytečně se soustřeďujeme na to, abychom zastavili čas, zatímco bychom měli oslavovat zázrak, že jsem na světě. Místo abychom přemýšleli, jak žít lépe, jsme posedlí svou váhou.
Zepomeňte na to, můžete číst všechny možné knížky, provádět nejrůznější cvičení, rozhodnout se pro všechna možná sebetrýznění, a stejně budete volit buď jedno nebo durhé - buď přestanete žít, nebo ztloustene.
Jezte střídmě, ale s chutí: špatné není to, co do úst vchází, ale co z nich vychází. Vzpomeňte si, že celá tisíciletí jsme bojovali proti hladu. Kdo vymyslel, že všichni musejí být celý život štíhlí?
Odpovím vám: upíři duše, ti, kteří mají takový strach z budoucnosti, že považují za možné zastavit běh času. Ale to není možné.
Místo dietě věnujte energii a úsilí tomu, abyst se živili chlebem duchovním. Chápejte, že Matka Zem dává hojně a moudře - respektujte to, a neztloustnete víc, než kolik si vyžádal čas.
Místo abyste uměle spalovali kalorie, snažte se je přeměnit v energii potřebnou k boji za uskutečnění snů, nikdo nezůstane moc dlouho hubenější jen kvůli nějaké dietě ..


Paulo Coelho, Čarodějka z Portobella

„NÁVRAT KONCOVKY o. s.“

6. dubna 2010 v 20:55 | Zu |  MUZIKOTERAPIE pro kolektiv i firemní

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ "NÁVRAT KONCOVKY o. s."

KONTAKTY:
Jan Heyrovský - předseda o. s.: m: 777-333-594 e: honza@navratkoncovky.cz
Petr Broniš - místopředseda o. s. - m: 739-764-559 e: petr.bronis@seznam.cz
WWW.NAVRATKONCOVKY.CZ

FyMuSti
Fyziomuzikostimulace "FyMuSti" je tělesná hudební sociálně emoční harmonizace, při které používáme přirozeně ladících hudebních nástrojů, lidského hlasu i autentických projevů těla, jako prostředku prožívání a sdílení myšlenek, citů i postojů. Hudební nadání, znalosti, dovednosti ani předešlé zkušenosti s hraním, nebo zpíváním nejsou nutné. Metoda také pomáhá s celou řadou onemocnění. Díky propojení s fyzioterapií a přírodními zákony podporuje celkový rozvoj osobnosti.

Jan Heyrovský KONCOVKY V POŘADU ČAJOVNA JIŽ NYNÍ V ARCHÍVU - http://www.rozhlas.cz/cajovna/audio


www.rozhlas.cz
Tematický web Českého rozhlasu