O dietách - perličky z knih

19. dubna 2010 v 10:54 | Zu |  Zajímavé tipy
... zapomeňte řeči o hubnutí ...
Přežili jsme celá tisíciletí, protože jsem se uměli najíst. A dnes jako by to bylo nějaké prokletí. Proč? Co nás nutí, abychom ve čtyřiceti letech chětli mít tělo jako v mládí? Copak je možné zastavit tak dlouhý čas? Jistěže ne. A proč vlastně musíme být hubení?
Nemusíme.
Kupujeme si příručky, chodíme do fitcenter, zbytečně se soustřeďujeme na to, abychom zastavili čas, zatímco bychom měli oslavovat zázrak, že jsem na světě. Místo abychom přemýšleli, jak žít lépe, jsme posedlí svou váhou.
Zepomeňte na to, můžete číst všechny možné knížky, provádět nejrůznější cvičení, rozhodnout se pro všechna možná sebetrýznění, a stejně budete volit buď jedno nebo durhé - buď přestanete žít, nebo ztloustene.
Jezte střídmě, ale s chutí: špatné není to, co do úst vchází, ale co z nich vychází. Vzpomeňte si, že celá tisíciletí jsme bojovali proti hladu. Kdo vymyslel, že všichni musejí být celý život štíhlí?
Odpovím vám: upíři duše, ti, kteří mají takový strach z budoucnosti, že považují za možné zastavit běh času. Ale to není možné.
Místo dietě věnujte energii a úsilí tomu, abyst se živili chlebem duchovním. Chápejte, že Matka Zem dává hojně a moudře - respektujte to, a neztloustnete víc, než kolik si vyžádal čas.
Místo abyste uměle spalovali kalorie, snažte se je přeměnit v energii potřebnou k boji za uskutečnění snů, nikdo nezůstane moc dlouho hubenější jen kvůli nějaké dietě ..


Paulo Coelho, Čarodějka z Portobella
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama