smějte se - perličky z knih

20. dubna 2010 v 10:54 | Zu |  Zajímavé tipy
Ze všeho nejdříve je třeba se zasmát, protože tím se naladíte na celý den. Jestli se probudíte se smíchem, brzy pocítíte, jak absurdní je život.
Nic není vážné:
vaše zklamání je směšné, i vaše utrpení je směšné i vy jste směšní.

Osho,Oranžová kniha


... snaž se dát svému životu trochu fantazie ...
Nad sebou máme nebe, které lidstvo za tisíce let pozorování už tolikrát rozumně zdůvodnilo. Zapomeň, co ses naučil o hvězdách, a ony se znova promění v anděly nebo děti nebo cokoliv, co zrovna budeš chtít. Tím nezhloupneš: je to jenom hra, ale může ti obohatit život.

... a nikdy nevěř, že si vedeš špatně. Nech, aby inspirující proud opanoval tvoje tělo i duši, odevzdej se tancem nebo mlčením nebo běžnými záležitoistmi - jako třeba když odvedeš dítě do školy, uvaříš večeři, zjistíš, co se musí doma uklidit. Všechno je adorace - soustředíš-li se v mysli na přítomný okamžik.
Nesnaž se někoho o něčem přesvědčovat. Když něco nebudeš vědět, zeptej se nebo si to prostuduj. Ale vždcky když něco děláš, buď jako řeka, jež plyne, tichá, odevzdaná vyšší energii. Věř.
Věř, že jsi schopen.
V každé minutě si navozuj myšlenky, které ti umožní růst. Jakmile budeš podrážděný, zmatený, pokus se smát sám sobě. Směj se nahlas, směj se hodně sám sobě, sobě, jež se tak trápí, myslí si, že tyto problémy jsou nejdůležitější na světě.
A tak se směj téhle patetické situaci.. Dívej se s humorem na svoji úzkost. Ze začátku je to těžké, ale pak se bolest rozplyne ..

Paulo Coelho, Čarodějka z Portobella
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama