Projekt pro děti mateřských škol

16. září 2010 v 17:32 | Prem Aditi |  MUZIKOTERAPIE pro kolektiv i firemní

TISKOVÁ ZPRÁVA - Projekt pro děti mateřských škol


Návrat koncovky o. s. zahajuje projekt Zdravé muzicírování v mateřských školách s Prahou 1

Občanské sdružení Návrat koncovky zahajuje za podpory Městské části Praha 1 realizaci projektu "Zdravé muzicírování na mateřských školách s Prahou 1". Jde o unikátní program interaktivních hudebně-pohybových dílen pro děti navštěvující mateřské školy zřizované městskou částí Praha 1.

Projekt bude realizován v období září až prosinec 2010. Městská část Praha 1 uvolnila pro projekt finanční prostředky v rámci programu Podpora využití volného času dětí a mládeže.
Radnice Prahy 1 touto podporou umožnila zkušenost s prožitkovým programem všem dětem zapsaným v mateřských školách Prahy 1 bez zásadnějšího finančního dopadu na rodiče dětí.

Do projektu budou pozvány všechny mateřské školy (dále MŠ) zřizované Městskou částí Praha 1: MŠ Hellichova, MŠ Letenská, MŠ Masná, MŠ Národní, MŠ Pštrossova, MŠ Revoluční a Integrovaná MŠ Opletalova. Celkem se zúčastní až 650 dětí navštěvujících tyto mateřské školy.

Hlavním přínosem hudebně-pohybových dílen je rozvoj emoční inteligence dětí, jejich hrubé i jemné motoriky, sociálních a komunikačních dovedností, rozvoj tvořivosti a jejich sebevyjádření. Program také pozitivně ovlivňuje prostředí dětských kolektivů. Projekt tak pozitivně působí na základní a důležité aspekty rozvoje osobností dětí, významné pro kvalitu fungování dětí ve společnosti, v kolektivu a z dlouhodobého hlediska i při běžné školní docházce.

Program Návrat Koncovky aneb zdravé muzicírování předkládaný v tomto projektu, je realizován již od roku 2006 v desítkách škol i školských zařízeních v ČR a opakovaně prokazuje pozitivní dopady na děti a dětské kolektivy. Realizovaný je dvojicí zkušených lektorů, kteří přistupují ke každému dítěti individuálně a jsou schopni se přizpůsobit i potřebám jednotlivých tříd.

Podrobnější popis projektu zde: http://www.navratkoncovky.cz/html/skoly_1.html

Vyjádření vedoucí Odboru školství a kultury Městské části Praha 1 PhDr. Dagmar Grauové:
"Není co dodat, výborný seminář." "Bylo to naprosto úžasné dopoledne." "Škoda, že akce nepokračovala." Tak hodnotily účastnice - učitelky mateřských škol metodický seminář Návrat koncovky v březnu letošního roku.
Nadšení trvá dále a paní učitelky ve spolupráci s autory projektu nabízejí zážitek dětem ve třídách. Před nimi se otevírá nový svět. Spojení muzikoterapie s tradicí "lidových" nástrojů je kombinací zcela ojedinělou a prospěšnou.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Jan Heyrovský, předseda a manažer sdružení Návrat koncovky
e-mail: jan.heyrovsky@navratkoncovky.cz
telefon: 777 333 594
web: www.navratkoncovky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Loco Loco | E-mail | Web | 29. března 2012 v 15:03 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama