ŠPERKY - SHIVA EYE

24. října 2011 v 11:28 | Prem Aditi |  ŠPERKY - Shiva eye

SHIVA EYE - Oko Šivy

Kolekce šperků (fota v Galerii Šperky)

Z našich cest po Asii - Indii a Thajsku jsme si krom krásných zážitků a vzpomínek přivezli nádherné šperky vyrobené z mořských plodů: zkamenělin, mušlí, ulit, zubů, kostí a rohů. Nejvíce celé sbírce vévodí a oku lahodí Shiva Eye - Oko Šivy v různých variantách a provedeních.
Šperky a amulety z darů moře dávají tomu, kdo je nosí při sobě, energii moře, pocit klidu a míru a schopnost plout životem, spojují nás s naší pramatkou - oceánem. V kolekci Shiva Eye můžete energii moře doplnit podle vlastního přání dravostí žraločích zubů, barevnou i tvarovou krásou mušlí, vznešeností perlorodky nebo hlubším pohledem Šivova třetího oka. Šperky jsou zasazeny do stříbra (Ag 925).

Veškeré produkty je možné u mě zakoupit.
* Na další stránce naleznete tabulku, každý produkt má své číslo a u něj je uvedena cena za 1ks vč. DPH, váhu v gramech a velkost v milimetrech.
* Ve složce Galerie - šperky jsou fota jednotlivých poduktů.

Důležité je vědět, že každý kus je jediný a tudíž neopakovatelný originál, stejně jako člověk..Shiva Eye - Oko Šivy


Oko Šivy je ochranným krytem otvoru mušle donky (čeleď plžů Donkovití - Turbinidae). Na jedné straně oka Šivy je krásná spirála, jejíž tvar je u každé mušle jedinečný. Na druhé straně je barevná skvrna připomínající oko. Když plž žijící v mušli zaznamená nebezpečí, zavře své ochranné dveře a ukáže "oko", doufaje že velikost oka přesvědčí predátora, že má co do činění s mnohem větším stvořením, než jakým plž ve skutečnosti je. Na konci svého života odhodí plž dveře své ulity, které se snesou k mořskému dnu.
Barvu oka určuje strava, konkrétně řasy, kterými se plž živí. Jestli se v bílém aragonitu vybarví oko do žluté, zelené, hnědé, červené, oranžové nebo velmi vzácně i tyrkysově modré, závisí tedy zejména na mořské hloubce, ve které donka žije, neboť pigment mořských řas se mění podle hloubky. Většina donek žije v hloubce do 20 metrů, výjimečně ji mohou mořské proudy či rybářské lodě zanést až do 40 metrů. Ačkoli donky žijí v mnoha různých mořích, včetně Středozemního, nejkrásnější a tudíž nejcennější oči Šivy tvoří v Thajském a Australském moři.
Složením se jedná o aragonit (uhličitan vápenatý), stejně jako perly či korály, v případě oka Šivy je však vykrystalizovaný do výjimečného tvaru.
Aragonit vyrovnává a zklidňuje energie, snižuje nervozitu a únavu, zvyšuje citlivost. Díky vysokému obsahu vápníku působí velmi příznivě na klouby, kosti a svaly.
Oko Šivy je významným hinduistickým symbolem, neboť představuje třetí oko na čele Šivy, jednoho ze tří hlavních bohů. Šiva-Ničitel ukazuje, že kreativita a zrod nového předpokládá destrukci starého, že plynutí života je možné jen v ustavičné změně. Třetí oko znamená intuici a duchovní moudrost, neboť umožňuje dívat se za obvykle viditelný svět. Spirála na zadní straně symbolizuje vývoj a pohyb, poutá a posiluje pozitivní energii a ochraňuje tak před zlými silami.
Ve světě se tomuto krystalu říká i dalšími jmény, jako např. mořské oko, kočičí oko, penízky mořské panny, oko Sv. Lucie nebo oko Buddhy, ale nejrozšířenějším názvem je oko Šivy.
Šperky jsou vyráběny v Thajsku, Indonésii a Nepálu.

Mušle donka jihoafrická (tygří)

Z čeledě donkovitých jsou sběrateli a šperkaři nejvíce ceněné jihoafrické mušle (turbo sarmaticus). Po vyleštění jejich ulit vystoupí nezaměnitelný obraz: perleť spodních vrstev nádherně hrající v různých barvách. Naleziště v jižní Africe a na Filipínách.
Šperky jsou vyráběny v Thajsku a Indonésii.

Mušle homolice (Cone shells)

Mušle homolice, latinsky conus, mají homolovité ulity a unikátní zbarvení lišící se druh od druhu. Ulita může mít jemný dekor, který se od světlých barev přelévá do tmavých, nebo výrazný kontrastní dekor. Složením je mušle aragonit (uhličitan vápenatý).
Naleziště: Thajsko, Indonésie a Barma.
Šperky jsou vyráběny v Thajsku, Indonésii a na Filipínách.

Perlorodka mořská - Mother of pearl

Mořská ústřice (mořská perlorodka) je složením zejména aragonit (uhličitan vápenatý).
Naleziště: Pacifik, Indonésie, Barma.
Šperky jsou vyráběny v Thajsku a Indonésii.

Žraločí zuby

Prehistorické fosilie žraločích zubů (zejména žraloka tygřího a žraloka bělavého, tzv. býčího), stáří 60 milionů let.
Naleziště: Nový Zéland, Madagaskar, Maroko.
Šperky jsou vyráběny v Thajsku, Indonésii a na Filipínách.

Amonit - Loděnka Nautilus

Prehistorické fosilie mušle zvané Loděnka Nautilus, stáří 200 milionů let.
Naleziště: Madagaskar, Maroko, Pacifik.
Šperky jsou vyráběny v Thajsku, Indonésii a Nepálu.

Mušle zavinutá

Ulity zavinutci se vyznačují vypouklou jako by nafouklou ulitou bez výrazného šneka. Hladké a lesklé ulity jsou oblíbené již po staletí na šperky z mušlí a v některých koutech světa tyto ulity fungovaly jako platidlo. Zavinutci jsou zajímavé mušle nejen kvůli svému půvabnému vzhledu, ale také svým vývojem, ve kterém se ulita mění od počáteční fáze, kdy se tvoří velký záhyb ulity, který se postupně ovine až do podoby dospělé mušle. V poslední fázi se na spodní straně na úzkém vstupu do mušle utvoří zoubky. Šperky jsou vyráběny v Thajsku a Indonésii.

Červený korál

Tento "organický drahokam" pochází z korálových útesů a atolů a je barven kořeny mangrovníku. Symbolizuje životní energii, slouží jako amulet proti strastem tohoto světa.
Naleziště: Itálie, Tunisko, Alžírsko, Polynésie, Japonsko.
Šperky jsou vyráběny v Thajsku a Indonésii.

Šperky z rohů a kostí

Rohy jsou obvykle černé, ale mohou být i průsvitně šedé s nádechem oranžové a zelené. Díky své vláknité struktuře jsou zároveň odolné i trvanlivé. Jejich keratinová vlákna jsou podobná těm v nehtech, vlasech či srsti. Pro šperky jsou ideální, neboť se dají krásně vyleštit.
Kosti jsou bílé nebo krémové, leštitelné podobně jako rohovina, jen o něco křehčí, byť stále pevné. Hlavní složkou kosti je uhličitan vápenatý.
Kosti i rohy jsou nejčastěji z domestikovaného buvola indického, užívaného v Asii jako tažné i chovné zvíře, a jsou vedlejšími - odpadními produkty po smrti zvířete.
Šperky jsou vyráběny v Indonésii.

Bohyně

V mytologiích představuje bohyně plodnost, úrodu a životní cyklus. Vsazené polodrahokamy podle druhu zastupují čtyři živly: vzduch, oheň, vodu a zemi. Bohyně ochraňuje ženy a přírodu, symbolizuje nové začátky, čtyři roční období a cyklus zrození, růstu, smrti a znovuzrození.
Vyráběny v Indonésii z buvolích kostí a buvolích rohů, úchyty ze stříbra 925, osazení polodrahokamy a oko Šivy.

Buddhistické amulety

Díky vyrytým posvátným buddhistickým mantrám a symbolům fungují jako amulety pro ochranu a štěstí, pomáhají plnit přání.
Vyráběné z kostí nebo rohů v Nepálu a Indii. Nejsou ve stříbře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 evening cocktail dresses evening cocktail dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 15:27 | Reagovat

Ive recently started a blog, the information you provide on this site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.
http://www.elsedress.org

2 cheap short prom dresses cheap short prom dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 18:59 | Reagovat

I start visiting your blogand i must say that is done with knowledge. I adore it.
http://www.isdress.org

3 replica tag watches for sale replica tag watches for sale | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 10:32 | Reagovat

Q. How do you make a hotdog stand?
http://www.watchescan.org

4 iwc skeleton replica iwc skeleton replica | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 6:26 | Reagovat

Very Interesting Information! Thank You For Thi Blog!.
http://www.begwatches.net/iwc.html

5 Neffi Neffi | E-mail | 29. ledna 2013 v 7:42 | Reagovat

Ahoj, měla bych zájem o nějaké šperky, ale bohužel jsem nenašla kontakty.Díky, Romana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama