Únor 2012

Večer tance - Taneční divadlo Bílá velryba

14. února 2012 v 18:57 | Prem Aditi |  Zajímavé tipy

Večer tance se uskuteční ve čtvrtek 23. 2. 2012 od 19 hodin v Divadle Kampa

jak to vzniklo?

Jsme amatérské taneční seskupení žen nad 30 let. Zkoušky probíhají formou kurzu tanečního pohybu a taneční techniky, které vyvrcholí veřejným představením. Naším záměrem je vyvíjet se skrz pohyb a tanec.

Nadstavbou tohoto kurzu je taneční představení, které se bude konat v květnu 2012. Květnovému představení bude předcházet Večer tance, který se uskuteční ve čtvrtek 23. 2. 2012 od 19 hodin v Divadle Kampa. Zde předvedeme části z připravovaného představení "Ženy Luny", které je inspirováno knihou "Ženy, které běhaly s vlky".


Astrohry 2012

4. února 2012 v 12:57 | Prem Aditi |  Zajímavé tipy
Barbora Selan Opelková: SRDEČNĚ VÁS ZVU NA
A S T R O H R Y 2 0 1 2

Termín: 18.2.2012 od 10-17hodin
Na adrese: KC Vltavská, Bubenská 1,Praha 7
Důležité pro vypočítání vašeho horoskopu je zaslání vašeho jména+data+hodiny+místa narození na Armorica17@seznam.cz

Cena: 500 Kč
Kontakt: info@vltavska.cz, tel. 20 878 455
Lektor: Barbora Selan Opelková - 775171797


Co jsou astrohry?
V podstatě se jedná o hru, které nám umožní lépe poznat sebe sama a seznámit se základy astrologie. Vychází se z osobního horoskopu a z astrologicko - psychologických analogií. Jednotlivé planety symbolicky reprezentují určité součásti naší osobnosti, každou planetu máme v nějakém znamení a v nějaké aspektaci k ostatním planetám, což znamená, že máme nějaké povahové vlastnosti v nějakých vzájemných vztazích, někdy konfliktních. Těmi se na astrohrách zabýváme a společně hledáme jejich řešení.
Každý účastník, pokud má zájem, si může nechat zahrát nějakou životní situaci o které si myslí, že potřebuje nadhled nebo jiný úhel pohledu. Do rolí jednotlivých planet (součástí svého já) vybere, podle vlastního uvážení nebo intuice, některé z ostatních přítomných; ti mu pak, podle horoskopu a po krátkém seznámení a vcítění se do svých rolí, spontánně předvedou to, co se odehrává v jejich nitru. Má tak příležitost vidět sebe sama z pozice vnějšího a nezaujatého pozorovatele, což mu usnadní lépe se v sobě vyznat a tím i hledat cesty k řešení svých problémů. Pro všechny je to praktická a velice názorná ukázka toho, o čem vypovídá horoskop.
Teoretickou součástí astroher je seznámení se základními charakteristikami planet, znamení, aspektů a případně i jiných důležitých astrologických prvků. Každý účastník dostane vypočítaný osobní horoskop a může si nechat udělat individuální sezení.