Duben 2012


Čakrové víření - otevřená skupina

6. dubna 2012 v 16:02 | Prem Aditi |  AKCE A SEMINÁŘE

ČAKROVÉ VÍŘENÍ V PROŽITKU

Šťastní, uvolnění a sví - takoví můžeme každý být, jen když námi volně proudí životní energie.

V meditaci, hudbě, tanci a zpěvu, vůních, barvách a šamanských rituálech odblokujeme a zharmonizujeme našich sedm hlavních energetických center - čaker. V intenzivním cyklu sedmi večerních setkání postupně projdeme všemi čakrami se závěrečným energetickým propojením. Bezpečný prostor vás zve k upřímnému sebepoznání a otevřenému sdílení.


od 15. května každé úterý 20,00 - 22,00 hod

DRUNA (Karlovo nám. 24, Praha 1)


Datum
Téma a Barva
15. května
1. čakra - kořenová:
Vitalita, chuť do života
Červená, purpurová
22. května
2. čakra - sakrální:
Kreativita, mateřství
Oranžová
29. května
3. čakra - solární:
Vůle, bytí ve svém centru
Žlutá, zlatá
5. června
4. čakra - srdeční:
Láska, něha
Růžová, zelená
12. června
5. čakra - krční:
Komunikace, sebevyjádření
Modrá
19. června
6. čakra - třetí oko:
Intuice, vnitřní hlas
Indigo
26. června
7. čakra - korunní:
Vyšší vědomí, Jednota
Fialová
Uvolníme se, vypneme hlavu, tady a teď si vytvoříme čas jen pro sebe. Spojíme se se srdcem, přes které teprve vstoupíme do té čakry, jíž bude večer věnován. Aktivujeme čakru pomocí práce s dechem, pánevním dnem a protahovacími sestavami, systematicky rozproudíme a usměrníme energii v těle.

Budeme si hrát s vlastní energií, aby byla podle potřeby něžná, klidná, tvořivá, živá, radostná, spontánní, intuitivní či meditativní. Pomůže nám v tom ladění se na energie příslušných živlů. Čakrové tance, spontánní i vedené, kruhové tance se zpěvem, hra na přirozené hudební nástroje, zpěv manter i jiné muzikoterapeutické postupy nám pomohou odstranit bloky volného proudu energie.

Do práce, či spíše hry s každou čakrou zapojíme všechny smysly. Pomocí speciální francouzské bio kosmetiky, založené na působení vůní, barev a směsí esenciálních olejů (aromaterapie a chromoterapie), budeme léčit a uhlazovat naše energetická těla. Duhové barvy nám pomohou při vedené meditaci vstoupit do každé jednotlivé čakry, oblasti v těle či události v životě. Meditační vizualizace nebo intuitivní kresba budou přitom podporovat rozvoj naší obrazotvornosti.

Přijďte s osobním záměrem nebo vlastní otázkou, na kterou budete chtít dostat v průběhu večera odpověď. Bezpečný prostor pro vzájemná sdílení nám umožní v případě potřeby otevřít na závěr i témata, které daná čakra vyvolá. Skupina je otevřená pro ženy i pro muže, abychom mohly posilovat naše vzájemné energie a ženskou i mužskou polaritu v každé čakře. Pokud chceme mít zdravé, láskyplné a zároveň sebevědomé vztahy sami se sebou a s našimi partnery, musíme mít nejprve my sami otevřené, vyčištěné a správně se točící čakry.

Z popsaných technik a způsobů sebevyjádření vždy vybereme ty, které nám nejlépe podpoří proces tvoření, promlouvání k dané čakře a její harmonizace. Znamená to, že každé setkání bude jiné a neopakovatelné.

S sebou si vezměte k podpoření dané čakry doplňky dané barvy (viz tabulka), své oblíbené hudební nástroje (pokud máte, ale na semináři budou k dispozici), talismany a silové předměty, papír a tužku.

Večerem provízí Aditi Zuzka, www.druna.cz

A PROČ TO DĚLÁM?

Hledala jsem, jak být šťastná. Hledala, protože jsem nebyla a někde uvnitř slabě volal hlásek, že je to možné. A jak to vlastně vypadá, chutná, jak se cítím, když jsem šťastná a žiji naplno? A hlásek začal sílit, sílil s každým krokem objevování. A s každou slupkou odloupnutou pomocí různých technik a terapií sílil a ve mně zevnitř začala narůstat zdravá síla. Síla a zároveň důvěra a naděje, že když se rozhodnu změnit svůj život, stačí rozhodnutí, zvolit si směr a jít. A já si zvolila směr prožitku, ze svého těla, hlasu, hudby a pohybu. Na mé cestě mě ovlivnily a pomohly techniky a semináře systematických konstelací, praktikování jógy, cvičení Mohendžodára, ženský břišní - orientální tanec, hlasové dílny, intuitivní kresba a malování mandal, semináře Alchymie čaker, šamanské rituály, muzikoterapeutické pobyty a hra na etnické hudební nástroje, meditace v tichu …

A tak má intuice promluvila a přivedla mě k tomu podělit se o své zkušenosti a pomoci ostatním k obnovení vnitřní síly a tvůrčího zdroje uvnitř každého z nás.

Těším se na Vás a naše společné Tvoření,
Aditi

Ztratit se, potkat se, najít se v hudbě

3. dubna 2012 v 15:03 | Prem Aditi |  AKCE A SEMINÁŘE

Ztratit se, potkat se, najít se … v hudbě

Večer pro všechny, kdo se chtějí uvolnit a bavit, společně a bez zábran tvořit hudbu i poslouchat, dle libosti zpívat i tančit. Spojíme se v kruhu bubnů, zpěvu manter a zatančíme si rituální kruhový tanec. Na závěr vás čeká lahodný koncert na tibetské mísy.


Středa 25.4.2012 od 18,30 do 21,00
Lampijón (Havanská 13, Praha 7, www.lampijon.cz)

Přineste si své oblíbené nástroje, talismany nebo silové předměty, na místě budou k dispozici chřestidla, šamanské bubny, deštné hole, didgeridoo, kytara…
Na setkání můžete přijít s konkrétním záměrem či otázkou. V průběhu společného hraní se otevírá naše tvořivost a hravost, vypínáme mysl a můžeme se spojit s vnitřním zdrojem, s intuicí, která nám dává odpovědi.
Vítáme jednotlivce, páry i rodiny s dětmi, žádné předchozí zkušenosti s hrou na nástroje nejsou nutné.
Vstupné: jednotlivci 150,- Kč, partneři dohromady 200,- Kč, děti do 15 let zdarma

Večerem provázejí:

Aditi Zuzka Opelková - lektorka muzikoterapie, hudebních a pohybových dílen, nabízí Energetické poradenství podle Osha - čtení čaker a energie těla, poradkyně v aromaterapii a obchodní zástupce přírodní kosmetiky Altearah bio. Ve výcviku Tanců universálního míru.
Tomáš Sharam Kramár - věnuje se práci se dřevem, permakultuře a přírodnímu stavitelství, nabízí vyhledávání geopatogenních zón a další práce s virgulí a kyvadlem.