Říjen 2012

Hudebně-improvizační meditace s kupou nástrojů - divadlo Kampa

30. října 2012 v 12:10 | Prem Aditi |  AKCE A SEMINÁŘE

KAŽDOU STŘEDU V DIVADLE KAMPA

se mnou do února 2013 a poté zase s Jonášem :o)

Hudebně-improvizační meditace s kupou nástrojů 17,30 - 18,30

Pravidelná setkání, na kterých bubnujeme, rozvíjíme rytmické cítění i smysl pro celistvost výkonu skupiny, kromě rytmu se zabýváme také hudební senzitivitou, uvolněním a sebevyjádřením pomocí kolektivní improvizace, zkoumáme různé etnické nástroje, to vše okořeněno prvky aktivní muzikoterapie.

Součástí je nevýuková část, kde si zkoušíme navzájem naslouchat a komunikovat mezi sebou pomocí bubnů. Nejde jen o rytmus a melodii, ale i o vnímání a sounáležitost vyjádřenou zvuky a pohyby. Jednotlivá setkání jsou obohacována ukázkou neobvyklých hudebních nástrojů z různých koutů světa. Zakoušíme, jak hudbu a spontánní projev využívaly a využívají tradiční domorodé kultury.

Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti, na místě budou k zapůjčení hudební nástroje, které jsou jednoduché a pochopitelné i pro absolutní laiky. Přijďte překonat ostych a využít hudbu k sebevyjádření a k zastavení se, k možnosti být jen a pouze "tady a teď".


Bubnovací hrátky pro děti - divadlo Kampa

30. října 2012 v 12:05 | Prem Aditi |  AKCE A SEMINÁŘE

KAŽDOU STŘEDU V DIVADLE KAMPA

se mnou do února 2013 a poté zase s Jonášem :o)

Bubnovací hrátky pro děti 16,30 - 17,15

Pravidelná setkání, na kterých zpíváme písničky, bubnujeme, rozvíjíme rytmické cítění i smysl pro celistvost výkonu skupiny, kromě rytmu se zabýváme také hudební senzitivitou, uvolněním a sebevyjádřením pomocí kolektivní improvizace, zkoumáme různé etnické nástroje, vytváříme vlastní hity, to vše okořeněno prvky aktivní muzikoterapie.

Součástí je nevýuková část, kde si zkoušíme navzájem naslouchat a komunikovat mezi sebou pomocí bubnů. Nejde jen o rytmus a melodii, ale i o vnímání a sounáležitost vyjádřenou zvuky a pohyby. Jednotlivá setkání jsou obohacována ukázkou neobvyklých hudebních nástrojů z různých koutů světa.

Zakoušíme, jak hudbu a spontánní projev využívaly a využívají tradiční domorodé kultury. Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti, na místě budou k zapůjčení hudební nástroje, které jsou jednoduché a pochopitelné i pro absolutní laiky. Přijďte si s námi zahrát..